سینمای ایران

سینما تلویزیون تئاتر

دومین سوگواره لحظه های عاشورایی بخش فیلم و فیلمنامه


همزمان با آغاز داوری آثار، اسامی شرکت کنندگان در بخش های مختلف این سوگواره اعلام شد...
اسامی شرکت کنندگان در دومین سوگواره لحظه های عاشورایی اعلام شد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فیلم کوتاه [سینمافردا] ، از مجموع 668 نفر  شرکت کننده در این فراخوان، 473 نفر در بخش عکس، 155نفر در بخش فیلم و  40نفر در بخش  فیلمنامه حضور یافته اند.

همچنین از تعداد 5500 اثر ارسال شده به دبیرخانه این سوگواره، در نهایت تعداد 3150 اثر در بخش عکس، 200 اثر در بخش فیلم و 50 اثر در بخش فیلمنامه به مرحله داوری راه یافت.

طبق اعلام دبیرخانه دومین سوگواره سراسری لحظه های عاشورایی اسامی شرکت کنندگان در بخش فیلم و فیلمنامه این فراخوان پیش از بررسی آثار به شرح ذیل است؛

بخش فیلم
نرگس آبیار( روز بی پایان)- میترا روحی منش(نگاره های عطش)- مهدی خدایی(فانوس آفتابی-نام حسین است چه ها می كند)- سید حمید میرحسینی(هجرت از زمین)- مجتبی صفر علیزاده(كمی نزدیكتر به خدا)- محمدصادق اسماعیلی(مستند قافله عشق)- فردین پورآتشی(جاماندگان قافله)- مهدی عزتی  چهار قلعه(محرم در نوشاباد)- سیدسجاد موسوی(زهرا زادگان)- علی سردرودیان(اشك غربت)- پروانه مرزبان- ابوطالب صادق دقیقی(شور شهادت)- حامد اكبری(چارپایه)- ناصر آرین (نار)- مجید فرهادی(یك قطعه یك آرزو)- رامین رهبر(ذوالجناح)- امیرحسین  قربانی(خون نامه)- رضوان پور علی(نقش- رساتر از فریاد)- جاوید زارع(عزاداران كوچك- كتل)- علی حمیداوی(بانوی شام)- رستم نظری(دیدار در دل شب)- حمید علیدوستی(نقشی بر زمان( انیمیشن)- صدای بال كبوتر(داستانی))- رضا شیخلانی(كفاشی نامجو)- مهدی صادقی(حرمت)- فریبا غفارمنش(نوایی دیگر)- ناهید  شمس(باز باد در گندمزارها می پیچد)- یعقوب جدیری تقدیسی(حاجتمندان- وادی عشق- در وادی طلب)- علیرضا حسینی موسوی(ماهی سرخ اربعین- آغاز انحنا)- شهرام ابراهیمی(نذر من به خدا نزدیك است)- امیرحسین بیژن(یك روز، یك شهر)- عبدالرحیم آقایی میبدی(جامانده)- محمدامین سیماب(داستان آقا سید)- مریم یگانه(شقایق دختر خورشید)- داور رعنایی(بكا)- احسان صدیقی (در میان سجده كنندگان)- پدرام گنجی(چهل منبر)- انیس حسین زاده(عكس)- نرگس رضی پور(روز تیغ)- مهدی كیخائی(گمشده)- حسین حاجی زاده صفار(راه رستگاری)- هادی حاجتمند(از طواف تا طف)- احمد صراف یزد(ماهی قرمز)- پیام زین العابدینی(دعوت)- مسعود قنبری(محرم در روستای كلین)- صادق سوری(گام)- جمشید ابرازی(از جان تا جانان)- محمد غفوری(رکل گیران- زیارت)- محسن خان محمدی (تکیه کن)- هادی محمدی نسب(عشق و پیرمرد)- علیرضا جهانی فر(ماه بام)- جواد نادری( شهرخوان)- سیدرضا رضوی(اتفاق بزرگ)- جمشید وثوقی(بحر طویل حسینی)- شهناز محمدی(سبك تر از همیشه)- حمید سهیلی(جاودانه ها- قسمت اول روز دهم- قسمت دوم مشهد اردحال)- علیرضا فتحی نجفی(وارث آدم)- سید محسن كاظمی نیا(حریم عشق)- عقیل نواصر(اخلع نعلیك)- رحیم بلندی(مروارید پنهان)-

 تصویر پشت صحنه فيلم مرواريد پنهان

 محمدرضا حافظی(حماسه عشق)- علی جعفر نجف آبادی(سمسمه)- مینا مشهدی مهدی(وهوم)- غریب منوچهری(شاه حسین وای حسین- دده مقصود- آق ات)- فاطمه حیدری(دعوت)- رحیم دهقانی(بخار رحمت)- جواد عطائی(ماه مدینه)- میثم رابطی(یک اتفاق ساده)- محسن مهدوی(دوراهی)- محمد تقی زاده(ائل عزاسی)- محمدرضا نجفی امامی(قصیده تایید)- محمدرضا شهباتی نوری(حلقه آسمان)- امید به نژاد( اشک محرم)- رضا رادپور( قریب در غربت)- مهدی جواهر پور( فصل عشق)- بابک مهردادنیا( محرم در کاشان)- مهناز رکنی( خسوف دل)- زکیه سپهری( محرم در ساور کلاته)- امیر جوزدانی( کاروان عشق)- رضا رحمانی(لحظه عاشقی در ظهر عاشورا)- محمد رحیم(دیار عاشقان)- مجید انتظام زاده(رهروان راه)- مجیدرضا دهقان(زنجیر)- سید حسن كشفی(سماع در سما)- احسان درخشنده(یك تكه آسمان)- محمدرضا مزروقی(مختک)- وحید شعله شکور(درد)- سعادتعلی سعیدپور(بوم روز دهم)-


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:44  توسط نقد  | 

بیوگرافی مایکل اسکوفیلد

 http://www.taknaz.ir/ax1/48/10.jpg

نام اصلی:Wentworth Earl Mille
زمینه فعالیت: بازیگری
ملیت: آمریکایی بریتانیایی‌ تبار
تولد: ۲ ژوئن 1972
محل تولد:چیپینگ نورتون / آکسفورد شایر انگلستان
قد:1.85

او متولد انگلیس و بزرگ شده بروکلین ایالت نیویورک آمریکا است. پدر میلر دو رگه آفریقایی و آمریکایی-جاماییکایی، بریتانیایی-آلمانی و یهودی و مادر اواز نژاد روسی،فرانسوی،هلندی-سوری و لبنانی است. مادر او "جوی ماری پالم"نام داشت ،او یک معلم کودکان استثنایى و پدرش «ونت ورث ارل میلر دوم» وکیل و معلم است. یک بازپرس بخش قضایی بود . او دو خواهر کوچکتر از خود به نامهای «گیلیان»‌ و «لی» نیز دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:45  توسط نقد 

ماجرایی باورنکردنی و واقعی از یک عشق!!

 

ماجرایی 
باورنکردنی و واقعی از یک عشق!! ( عکس)
با فرارسیدن بهار، "رودان" لک لک نر همانند سال‌های گذشته امسال نیز پس از طی یک مسیر 13 هزار کیلومتری از آفریقای جنوبی به کرواسی بازگشت تا همسر بیمار خود را که "مالنا" نام دارد ملاقات کند.
مالنا، لک لک ماده ای است که به سبب یک جراحت قدیمی قادر نیست مهاجرتی تا این حد طولانی را انجام دهد.

"استیپان فوکیک" زیست شناسی که از سال 1993 به درمان لک لک ماده می‌پردازد در این خصوص توضیح داد: "رودان هر سال برای دیدن جفت خود به کرواسی باز می‌گردد و در طول تمام این سال‌ها به مالنا وفادار بوده است. این پنجمین سال پیاپی است که شاهد این منظره بوده‌ام."

یک بال مالنا در سال 1993 توسط چند شکارچی زخمی شد و به این ترتیب این لک لک ماده برای همیشه از پرواز باز ماند
 
امسال ماجرای عشق "رودان و مالنا" مورد توجه بسیار زیاد خبرنگاران و علاقه‌مندان قرار گرفته و به همین دلیل صدها نفر برای ثبت لحظه دیدار این زوج عاشق در دهکده "برودسکی واروس" در شرق کرواسی گرد هم آمده بودند اما "رودان" بدون توجه به این افراد مستقیما به سوی آشیانه، در جایی که مالنا انتظار او را می‌کشید پرواز کرد.
براساس گزارش خبرگزاری ایتالیا، این زیست شناس کروات اظهار داشت: "سایر لک لکها به صورت جفت جفت ظرف پنج شش روز آینده به آشیانه‌های خود باز می‌گردند درحالی که "رودان" اولین لک لکی است که به مقصد می‌رسد چون "مالنا" در خانه بی‌صبرانه انتظار او را می‌کشد."

به گفته این محقق، همانند پنج سال گذشته ظرف دو ماه آینده چهار پنج جوجه لک لک متولد خواهند شد و "رادون" وظیفه آموختن پرواز به آنها را به عهده خواهد گرفت، چون "مالنا" قادر به انجام آن نیست.

سپس با فرا رسیدن زمستان، جوجه‌ها با پدر خود به سوی آفریقای جنوبی پرواز می‌کنند، درحالی که "مالنا" تا بهار آینده در انتظار بازگشت "رودان" وفادار خود در آشیانه خواهند ماند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:38  توسط نقد 

لورل و هاردی

 

همون لورل و هاردی دوست داشتنی.

    

الیور نورول هاردی در هجدهم ژانویه ۱۸۹۲ در هارلم در جورجیا آمریکا به دنیا آمد.او در دانشگاه ایالتی جورجیا در رشته حقوق تحصیل می کرد و در فواصل بین درس ها در کنسرواتوی موسیقی آتلانتا آواز می خواند. در خانواده ی او هیچ پس زمینه ی نمایشی مانند لورل وجود نداشت ، اما نمایش در خون او بود. الیور مدتی حقوق خواند و مدتی نیز به طور جدی آواز را دنبال کرد ( او صدای خوبی داشت که بعدها در برخی فیلم ها مورد استفاده قرار گرفت.) تا در سال۱۹۱۰با افتتاح یک سالن تئاتر در میلد گویل جورجیا به سینما علاقه مند شد و سپس با کمپانی لوسین فلوریدا شروع به کار کرد. یکی از نقش های دو نفره ی متعددی که او در آن ظاهر شد سگ خوش شانس بود که نقش کوچکی در مقابل لورل داشت. این ماجرا تقریبا یک دهه قبل از آن بود که این دو دوباره با هم همبازی شوند. او در نقش های چاق بسیاری بازی کرد و در سال 1۱۹۲۶ به استخدام هال روچ در آمد. در فیلم های اولیه اش با نام های نورول هاردی ، بیب هاردی ( لقبش در کودکی ) ، الیور بیب هاردی و الیور نورول هاردی بازی می کرد
  و پس از پیوستن به روچ نام الیور

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:27  توسط نقد 

عکس از الناز شاکردوست9

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:12  توسط نقد 

الیزابت تیلور گران ترین ستاره ی زن سینمای دنیا بود

الیزابت تیلور یا گاه الیزابت تایلور (به انگلیسی: Elizabeth Taylor) (زاده ۲۷ فوریه ۱۹۳۲) بازیگر سرشناس آمریکایی و برنده دو جایزه اسکار است.

از مشهورترین بازیگران انگلیسی-آمریکایی سینمای هالیوود است. وی در بسیاری از ماندگارترین و مشهورترین فیلمهای کلاسیک سینمای آمریکا که بعدها به «دوران طلایی هالیوود» مشهور شد به ایفای نقش پرداخته است.الیزابت تایلور در طول دوران بازیگری خود دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار سینمای آمریکا شد.

تولد : الیزابت رزموند تیلور ۲۷ فوریه ۱۹۳۲ لندن ، انگلستان

همسران و فرزندان :

- کنراد هیلتون جونیور پسر مالک هتل های زنجیره ای هیلتون ( ۱۹۵۱-۱۹۵۰ جدا شدند )

- مایکل والدینگ بازیگر ( ۱۹۵۷-۱۹۵۲ جدا شدند ) دو پسر به نام های کریستوفر و مایکل جونیور

- مایکل تاد تهیه کننده ( ۱۹۵۸ تا وقت مرگ تاد بر اثر سقوط هواپیمای خصوصی اش در ۱۹۵۸ ) دختری به نام لیز

- ادی فیشر ، ترانه خوان ، بازیگر( ۱۹۶۴-۱۹۵۹ جدا شدند )

- ریچارد برتون بازیگر ( ۱۹۷۴-۱۹۶۴ و از ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۶ دو بار عقد ازدواج بستند و هر دو بار جدا شدند ) دختری به نام ماریا

- جان وارنر سناتور ( ۱۹۸۲-۱۹۷۶ جدا شدند )

- لری فورتنسکی ( ۱۹۹۶-۱۹۹۱ جدا شدند )

الیزابت تیلور و ریچارد برتون

جوایز اسکار: برنده جوایز اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن به خاطر باترفیلد ۸ در سال ۱۹۶۰و چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد ؟ ۱۹۶۶* نامزد جوایز اسکار به خاطر منطقه رینتری ۱۹۵۷ ، گربه روی شیروانی داغ ۱۹۵۸ ، ناگهان تابستان گذشته ۱۹۵۹* جایزه بشر دوستانه ی جین هرشولت در سال ۱۹۹۳* وی چشمانی به رنگ بنفش دارد .الیزابت تایلور در سن ۶۵ سالگی در پی ابتلا به یک سرطان بدخیم راهی بیمارستان و تحت سخت ترین عمل های جراحی قرار گرفت . و بهبودی نسبی یافت . وی با وجود مشکلات فراوان جسمی ، قوه ی طنز و شوخی و اعتماد به نفس اش او را هنوز باقی نگه داشته است .

* در اوایل دهه ۱۹۶۰ الیزابت تیلور گران ترین ستاره ی زن سینمای دنیا بود و دستمزدی بالای یک میلیون دلار برای فیلم کلئوپاترا دریافت کرد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:7  توسط نقد 

عکس جسیکا آلبا در فستیوال فیلم تریبکا1

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 10:58  توسط نقد  | 

فیلم كمدی «از ما بهترون» به كارگردانی مهرداد فرید

از ما بهترون

فیلم كمدی «از ما بهترون» به كارگردانی مهرداد فرید مواد تبلیغی برای اكران عمومی در تیرماه آماده شده است
«مهرداد فرید» در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس در این باره گفت: آنونس و تیزر فیلم را خودم ساختم و پوستر آن نیز طراحی شد.
وی افزود: پخش فیلم را «رسانه فیلمسازان» برعهده دارد و در تلاش هستیم تا در تیرماه فیلم را به اكران عمومی در بیاوریم.
فرید همچنین درباره كار جدید خود، گفت: فیلمنامه‌ای كمدی را به تازگی نوشته‌ام و قصد دارم برای كسب پروانه ساخت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بفرستم. این فیلمنامه هنوز اسم مشخصی ندارد.
رضا عطاران، الناز شاكردوست، بهنوش بختیاری، ارژنگ امیرفضلی، مریم امیرجلالی، مریم سعادت، بیژن بنفشه‌خواه، برزو ارجمند، نادر سلیمانی، ملكه رنجبر، سیدمحمد نقیبیان و شیوا خسرومهر بازیگران «از ما بهترون» هستند.
داستان این فیلم درباره احسان، روزنامه‌نگاری نیمه روشنفكر است كه تاكنون هر چه نوشته، مورد توجه مردم واقع نشده است تا این ‌كه سلسله گزارش‌هایی را می‌نویسد كه كاملا عامه‌پسند و درباره رمالی است. انتشار این گزارش‌ها اگرچه نام احسان را به عنوان روزنامه‌نگاری موفق سر زبان می‌اندازد، اما او را دچار دردسرهای عجیب می‌كند و ... سیمرغ
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 1:33  توسط نقد 

امین حیایی و سروش گودرزی و نیلوفر خوش خلق در قفس طلایی

فیلمبرداری فیلم سینمایی «قفس طلایی» كه به‌كارگردانی محمد زرین‌دست

 از اول فروردین ماه در آمریكا آغاز شده بود، پس از سه هفته فیلمبرداری صحنه‌های مربوط به امین حیایی و نیلوفر خوش‌خلق پایان یافت.
 
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، سپس برای دو هفته دیگر تا اواسط اردیبهشت ماه سكانس‌های مربوط به سروش گودرزی فیلمبرداری شد.
محمد زرین‌دست، كارگردانی و مجری طرح این فیلم را به عهده دارد. وی این هفته به ایران بازگشته تا مقدمات پیش‌تولید فیلم «قفس طلایی» را در ایران آغاز كند.


در این فیلم، امین حیایی، نیلوفر خوش‌خلق و سروش گودرزی و بازیگران آمریكایی شركت دارند. هنوز بازیگرانی كه در سكانس‌های مربوط به ایران بازی خواهند كرد، قطعی نشده است.
تهیه‌كنندگی قفس طلایی را علی مزینانی با نوشته‌ای از شبیر شیرازی به عهده دارد. این فیلم دومین فیلم زرین‌دست پس از انقلاب است.

فیلم قفس طلایی
فیلم «سرگیجه» اولین فیلم زرین‌دست در ایران، دو سال پیش اكران شد و تا یك ماه آینده نمایش خانگی آن در رسانه‌های ویدئویی سراسر كشور پخش و توزیع خواهد شد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 10:51  توسط نقد 

سفارش دوستانه

 دانستن عیب نیست... ندانستن عیب است

۱- روز تولد ديگران را به خاطر داشته باش.

2- حداقل سالي يکبار طلوع آفتاب را تماشا کن.

3- براي فردايت برنامه ريزي کن.

4- از عبارت«متشکرم»زياد استفاده کن.

5- بدان در چه وقت بايد سکوت کني.

6- زير دوش آب براي خودت آواز بخوان.

7- احمقانه رفتار مکن.

8- براي هر مناسبت کوچکي جشن بگير.

9- اجناسي که بچه ها مي فروشند را بخر.

10- هميشه در حال آموختن باش.

11-آنچه مي داني به ديگران بياموز.

12- روز تولدت يک درخت بکار.

13- دوستان جديد پيدا کن اما قديميها را از ياد مبر.

14- از مکانهاي مختلف عکس بگير.

15- راز دار باش.

16- فرصت لذت بردن از خوشي هايت را به بعد موکول نکن.

17- به ديگران متکي نباش.

18- هيچ وقت در مورد رژيم غذاييت با کسي صحبت نکن.

19- اشتباه هايت را بپذير.

20- بدان که تمام اخباري که مي شنوي درست نيست.

21- بعد از تنبيه بچه هايت , آنها را در آغوش بگير و نوازش کن.

22- گاهي براي خودت سوت بزن.

23- شجاع باش , حتي اگر نيستي وانمود کن که هستي , هيچکس نمي تواند تفاوت بين اين دو را تشخيص دهد.

24- هيچوقت سالگرد ازدواجت را فراموش نکن.

25- به کسي کنايه نزن.

26- از بين کتاب هايت آنهايي را امانت بده که بازگشتشان برايت مهم نباشد.

27- به بچه هايت بگو که آنها فوق العاده اند.

28- هرگز به همسرت خيانت نکن.

29- سعي کن هميشه خيلي هوشيار باشي , شانس گاهي اوقات خيلي آرام در مي زند.

30- هميشه ساعتت را پنج دقيقه جلو بکش.

31-کسي را که اميدوار است هيچگاه نا اميد نکن شايد تنها داروي او باشد

32-وقتي با بچه ها بازي مي کني سعي کن آنها برنده شوند

33-هيچگاه در دستگاه پيغام گير تلفن پيام بي معني و نامفهوم نگذار

34-وقت شناس باش

35-از افراد ناشايست دوري کن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 16:25  توسط نقد  | 

کلیبر ...پل
پروردگارا، كدامين پل،

در كجاي جهان شكسته است

كه هيچ كس به خانه اش نمي رسد؟

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:6  توسط نقد  | 

کلیبر و طبیعت زیبای و جنگلی

ورود انواع ویروس ممنوع

در ان سرمای ابری وبارانی به کناره های هتل بابک نزدیکی روستای شجاع اباد چادر به پا کرده ...تا صب به کوهپیمایی بپردازم... با دکتری همسفر شدیم ... از سرمای شب نالیدم واظهار اینکه شاید سرما خوردگی در کمینم باشد و به سراغم اید........خنده ای کرد و گفت سرماخوردگی در اثر  میکروب و نامساعد بودن جو وآلودگی هوا ودود و... توام است ...تو وامثال تو ..تو این هوای پاک ومنزه خدادادی عمرا مریض نمیشی... نفس بکش نفس بکش و دم و بازدم ............. . گلی به جمالت کلیبر.. لذت زندگی همین ..همین ....ظرف نوشابه را کناره کوه پر از اب کردم و اجاقی  بر پا و اتش مستقر.. دکتر تعجب کرد از حرکات جلوه های ویژه و چایی....یاد بگیرین نمیخوام با خودم به قبر ببرم این دو جمله رو... زیر زغال یک بسته پفک نمکی ریختم و زغال به اتیش مبدل و ظرف نوشابه مملو از اب در کنارش ...پس از مدتی جوش خورد و از گیاهان دارویی اطراف کوه از گزنه گرفته تا پونه و پولک ووو توی ظرف ریختم .. دم کشید..جاتون خالی. یک چایی بقول دکتر دارای املاح معدنی معجون ... نوش جان کردیم و وووو .......... دکتر : ... دمت گرم دایی ...صد سال به این سالها...الهی که زنده باشی...حالا بگو تو دیگه کی هستی ...جذب و شیفته کارات شدم...ورود انواع ویروس ممنوع

قلعه درسی 

زیباییها در کلیبر بهار ۸۹


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هفدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 18:54  توسط نقد  | 

فیلم «اخراجی‌ها 3»آقای ده‌نمکی

 


پارس فیلم - مهران رجبی بازیگر سینما وتلویزیون ایران خبر داد قرار است در فیلم «اخراجی‌ها 3» در نقش یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بازی کند. رجبی در این باره گفت: «آقای ده‌نمکی از من دعوت کرد که در سری سوم این فیلم هم حضور داشته باشم. ظاهرا قرار است من دراین فیلم نقش یک کاندیدای ریاست جمهوری را بازی کنم. اتفاقاتی که پیرامون او دیگر کاندیداها می‌افتد منجر به موقعیت‌های خنده ‌می‌شود.

وی درادامه افزود: «آن طور که من فیلمنامه را خواندم و با آقای ده‌نمکی حرف زدم ودر جریان قصه قرار گرفتم این فیلم به یک اثر پر مخاطب تبدیل خواهد شد.»
منبع : جوان ..اخبار.سینمای ایران و جهان

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 21:7  توسط نقد  | 

رضا ناجی و یک پاییز بالیوودی

رضا ناجی و یک پاییز بالیوودی


رضا ناجی امسال با فیلم بالیوودی «پاییز»، در جشنواره فجر حضور خواهد یافت. این فیلم هم اکنون در مرحله تدوین قرار دارد. رضا ناجی در فیلم «پاییز» نقش یک پلیس راهنمایی و رانندگی هندی را بازی می کند. وی در این فیلم به زبان اردو و هندی سخن می گوید. این فیلم که کارگردانی آن را «آموبشیر» برعهده داشته در هندوستان فیلم برداری شده است. رضا ناجی به تازگی قرارداد بازی در فیلم «پسر از من، دختر از تو» به کارگردانی «داوود موثقی» را امضا کرده است و تا ماه آینده، جلوی دوربین این فیلم ایفای نقش خواهد کرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 20:35  توسط نقد  | 

مسعود کیمیایی فیلمبرداری فیلم سینمایی"جرم"

پارس فیلم ـ مسعود کیمیایی فیلمبرداری فیلم سینمایی"جرم" را اواخر اردیبهشت آغاز می کند.

فیلمبرداری فیلم سینمایی "جرم" به کارگردانی مسعود‌کیمیایی اواخر اردیبهشت در تهران آغاز می شود. تا کنون حضور تورج منصوری به عنوان مدیر فیلمبرداری، اسحاق خانزادی صدابردار، تینا پاکروان مدیر تولید، محمد علی جناب دستیار اول کارگردان وبرنامه‌ریز در این فیلم مشخص شده است. همچنین مینا اکبری علاوه بر مشاور مطبوعاتی "جرم" فیلمی 45 دقیقه‌ای ازپشت صحنه آن می سازد که به چگونگی برخورد کیمیایی با عوامل و بازیگران توجه دارد.

"جرم" بیست وهشتمین فیلم سینمایی مسعود کیمیایی بعد از"محاکمه در خیابان" است و تورج منصوری نیز بعد از تجربه ‌موفقی که با کیمیایی در فیلم قبلی‌اش داشته‌است برای دومین بار با اوهمکاری می‌کند. تهیه کنندگی این فیلم نیز مانند چند فیلم گذشته بر عهده خود کیمیایی است.

ازامروز مذاکره با بازیگران فیلم آغاز شده‌است وتا چند روز آینده اسامی آنها اعلام می‌شود. هفته گذشته عزت الله انتظامی با حضوردر منزل کیمیایی وخواندن فیلمنامه برای بازی در نقش"رفعت" که یک زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد است با کارگردان صحبتهایی در ارتباط با دومین همکاریش بعد از  "حکم" انجام داده،اما هنوز نتیجه قطعی اعلام نشده‌است. احتمالا پولاد کیمیایی همچون ساخته‌های دیگر پدرش دراین فیلم نیز حضور دارد.

بیست وهشتمین فیلم بلند سینمایی مسعود کیمیایی  داستان مردی را روایت می‌کند که به سیاق دیگر فیلمهای کیمیایی نمی خواهد ازاصول وعقیده‌ای که دارد بازگردد. 

منبع:مهر ..اخبار سینمای ایران و حهان

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 20:21  توسط نقد 

سیزده ۵۹» برای اکران در جشنواره فجر آماده می شود

سیزده 59

پارس فیلم ـ فیلم سینمایی «سیزده 59» به نویسندگی و کارگردانی سامان سالور برای حضور در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود.به گزارش پارس فیلم به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده این فیلم گفت: این فیلم در ژانر دفاع مقدس ساخته می‌شود و بیش از 80 درصد از تولید این فیلم انجام شده و تدوین آن توسط سهراب خسروی به طور همزمان در حال انجام است.
فیلمبرداری «سیزده 59» در تهران، شیراز و شهرک دفاع مقدس توسط مسعود سلامی انجام می‌شود و اواسط اردیبهشت‌ماه جاری به پایان می‌رسد.  

 سیزده 59


«سیزده 59» داستان مردمان ساکن دریا است که به صدای دریا عادت کرده‌اند اما پس از مدتی دیگر صدای امواج را نمی‌شنوند.
پرویز پرستویی، جمشید مشایخی، فرهاد اصلانی، شاهرخ فروتنیان، علیرضا اوسیوند، صابر ابر، مهران احمدی، دریا آشوری، ابوالفضل شاه‌کرم، افسانه چهره‌آزاد، سعید ابراهیمی‌فر، حسین سلیمانی و سیدربیع همتی بازیگران این پروژه هستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 20:20  توسط نقد 

یدا... صمدی و فیلم «مشهدی عباد»

یدا... صمدی پس از «شوق پرواز» از «مشهدی عباد» می‌گوید


«یدا... صمدی» که هم اکنون درگیر ساخت مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز»، درباره زندگی خلبان شهید بابایی است، در گفت وگو با خراسان از به نیمه رساندن نگارش فیلم نامه جدیدترین کار سینمایی خود با عنوان «مشهدی عباد» خبر داد. وی گفت: بلافاصله پس از پایان تولید سریال «شوق پرواز»، مقدمات ساخت «مشهدی عباد» را آغاز خواهم کرد. وی با اشاره به این که هم چنان مشغول ساخت مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز» است، گفت: قرار است تیرماه امسال تصویربرداری بخش‌های ایران این سریال، به پایان برسد و بخش‌هایی از آن نیز در آمریکا یا اسپانیا، جلوی دوربین خواهد رفت. صمدی خاطرنشان ساخت: سه بازیگر دیگر به نام‌های «علی صالحی»، «علیرضا کمال نژاد» و «افشین نخعی»، به جمع بازیگران «شوق پرواز» پیوسته اند. صمدی که این روزها درگیر تصویربرداری این سریال در فرودگاه مهرآباد است می‌گوید: هشت قسمت از این مجموعه تلویزیونی تدوین شده اما زمان پخش آن هم چنان نامشخص است. شهاب حسینی، اکبر عبدی، شهرام حقیقت دوست، عبدالرضا اکبری، کوروش تهامی، مهران رجبی، فخرالدین صدیق شریف، افسانه بایگان، الهام حمیدی، مینا جعفرزاده، ستاره اسکندری، پوراندخت مهیمن، اتابک نادری، فرشته سرابندی و سیدمهدی ضیایی، از جمله بازیگرانی هستند که در «شوق پرواز» به ایفای نقش می‌پردازند. یدا... صمدی فیلم‌هایی چون «مردی که زیاد می‌دانست»، «ایستگاه»، «سارای»، «ساوالان»، «اتوبوس»، «معجزه خنده» و «شهر آشوب» را کارگردانی کرده است منبع:سیمرغ.

نوشت ۲=داستان «مشدی عباد» یک قصه فولکلوریک از کشور آذربایجان است که حدود 80 سال پیش با کارگردانی مرحوم صمد صباحی و بازی مرحوم صفر پوری و علی تابش فیلمی از آن ساخته شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 19:43  توسط نقد  | 

عکس جنیفر لوپز در کلن آلمان

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:14  توسط نقد 

خصوصیات یک دوست خوب

خصوصیات یک دوست خوب -
دوستان خوب یک سری ویژگی دارند که آنها را از دیگران متمایز می کند و سبب می گردد دوستان بیشتری در کنار خود داشته باشند. بنابراین با تغییر رفتار خود به جرگه این افراد بپیوندید.
یک دوست خوب حرفهایی که به صورت محرمانه به وی زده شده است را نزد خود نگه داشته و راز دار شما می باشد.
وقت شناس بوده و در قرار ملاقات ها و یا میهمانی ها قابل اطمینان بوده و سر موقع حضور می یابد.
یک دوست خوب به موفقیت موفقیت و یا دوستان شما حسادت نمی ورزد.
یک دوست خوب هنگامی که دچار بیماری و کسالت می گردید با شما تماس گرفته و حالتان را جویا می شود وبه عیادت شما می آید.
وی می داند که چه زمانی صحبت و چه زمانی سکوت نموده تنها گوش دهد.
هنگامی که حالتان مساعد نبوده و یا دل و دماغ کاری را ندارید و پکر هستید وی از شما دلخور نمی شود
اگر شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید و یا می خواهید تنها باشید آنها این رفتار شما را طرد شدگی تلقی نکرده و دلگیر نمی شوند.
یک دوست خوب همه چیز های بدتان را تحمیل می کند.
وقتی نظر او را در مورد مسئله ای جویا شوید با جان و دل و صادقانه نظرات و عقاید خوشد را در اختیارتان قرار می دهد و حتی اگر به نصایحش نیز عمل نکنید ناراحت نمی شود.
وی با شما می خندد گریه می کند و کارهای ماجراجویانه انجام می دهد اما به دیگران چیزی در مورد آنها نمی گوید.
پیش از سر زدن به منزلتان شما را مجبور نمی کند که خانه را تمیز کنید
وی اجازه نمی دهد کسی پشت سر شما و در غیاب شما در موردتان بد گویی کند و به دفاع از شما خواهد پرداخت.
شما را به کارهای ماجراجویانه رشد دهنده و پیشرفت در کار تشویق خواهد کرد.
هنگامی که خودروی شما دچار نقص فنی گردد شما را به مقصدتان خواهد رساند.
روز تولدتان همیشه به یادش بوده و اگر برنامه خاصی برای آن روز تدارک ندیده باشید شما را به بیرون برده و برایتان کیک سفارش می دهد.
دوست خوب از شما انتظار ندارد که اتوماتیک وار با عقاید وی در خصوص مسائلی همچون مد لباس باشید. و به عقاید شما حتی اگر بر خلاف عقایدش باشد احترام می گذارد.
هیچ گاه شما را نزد دیگران خرد و تحقیر نکرده بلکه همواره به شما احترام می گذارد و در حضور دیگران از شما تعریف می کند.
اگر دوستی را سراغ ندارید که با شما اینگونه رفتار کند شاید یک دلیل آن این باشد که شما نیز با آنان چنین رفتاری تا به حال نداشته اید.
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:7  توسط نقد 

فیلم مسافرت نوروزی مجید مظفری و فاطمه گودرزی

مجید مظفری و فاطمه گودرزی در فیلم مسافرت نوروزی

قصه حول روابط خانوادگی و جامعه امروز است و دغدغه های پدری را روایت می کند که روابط خانوادگی اش دچار بحران شده و صمیمیت و یکدستی خانواده را در معرض خطر می بیند – پدر تصمیم می گیرد در یک سفر به تحکیم روابط خانواده اش بپردازد که در طول سفر اتفاقاتی برای این خانواده چهارنفره اتفاق می افتد و ............مجید مظفری ، فاطمه گودرزی ، مجید مشیری ، مریم کاویانی ، رحیم نوروزی ، آتش تقی پور ، فروغ فجابگلو ، فرشید صمدی ، ندا قربانی و علی افشار ایفای نقش های اصلی فیلم را برعهده دارند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:3  توسط نقد 

بیوگرافی و عکس های کیانو ریوز 1

کیانو در سال‌های کودکی علاقه‌ای به درس نداشت و هیچ گاه تکالیفش را کامل انجام نمی‌داد. او دروازه‌بان تیم‌ هاکی مدرسه اش بود و آنقدر در این زمینه موفق عمل می‌کرد که به او لقب «دیوار» دادند؛ وی گاهی هم در مسابقات کشتی شرکت می‌کرد. تئاتر نیز برایش پرجاذبه بود بنابراین از 14 سالگی وارد عرصه تئاتر و نمایش شد. او در روزنامه‌ها جست و جو می‌کرد تا چندین نقش کوتاه و مجانی در آگهی‌های بازرگانی و سریال‌های تلویزیون کانادا به دست آورد. کیانو چهار بار دبیرستان خود را عوض کرد و سرانجام نیز در 17 سالگی تحصیلاتش را نیمه کاره کنار گذاشت. وی اولین بار در 19 سالگی برای بازی خود دستمزد دریافت کرد. مدتی بعد او کارهای مختلفی از جمله تمیز کردن و آماده کردن کفش‌های اسکیت، چوب بری و آشپزی در رستوران را تجربه کرد.
فیلم شناسی «کیانو ریوز»
یک قدم دورتر( 1985) پرواز، یانگ بلاد، لبه رودخانه (1986) شب قبل، اثر پایدار، شاهزاده پنسیلوانیا، روابط خطرناک (1988) ماجرا عالی بیل و تد، پدر و مادری (1989) تا دم مرگ دوستت دارم، نغمه فردا (1990) مشیت الهی، نقطه گسست، سفر غیر واقعی بیل و تد، آیداهوی خصوصی من (1991) دراکولای برام استوکر (1992) هیاهوی بسیار برای هیچ، بودای کوچک (1993) سرعت ( 1994) جانی پر حافظه، قدم زنی در ابرها (1995) واکنش زنجیره ای، احساس مینه سوتا ( 1996) وکیل مدافع شیطان (1997) ماتریکس، من و ویل (1999) ذخایر، ناظر، موهبت (2000) نوامبر شیرین، توپ بیسبال (2001) احیای دوباره ماتریکس، انقلاب‌های ماتریکس، بهایی برای پرداخت (2003) الی بارکر، کنستانتین (2005) یک اسکنر در تاریکی، خانه کنار دریاچه (2006) نگهبان شب، روزی که زمین از حرکت ایستاد (2008)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:57  توسط نقد 

عکس های هیلاری داف 1


+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:51  توسط نقد 

عکس آنجلینا جولی ویت9

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:46  توسط نقد 

کامران دیاز 3

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:41  توسط نقد 

نیکول کیدمن 3

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:38  توسط نقد 

عکس های جولیان مور

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:5  توسط نقد 

عکس های جانی دپ3

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:58  توسط نقد 

محمدرضا فروتن در چشم آفتابی

«چشم آفتاب»، فیلمی جاده‌ای است و داستان فیلم در استان سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد. داستان چشم آفتاب در سایت شهر باستانی سوخته در زابل، چشمی مصنوعی كه متعلق به پنج هزار سال پیش است كشف می‌شود، در هنگام انتقال این چشم توسط ساسان به سرقت می‌رود و...
تعدادی از عواملی كه در ساخت فیلم همكاری دارند، عبارتند از:
نویسنده و كارگردان: حسن لفافیان/براساس طرحی از: مینا آهنگران با تشكر از حمیدرضا پورعلی‌محمد و آناهیتا آل طاهر/ ناظر كیفی: تاجبخش فنائیان/ تهیه كننده: مجید افضلی /مدیر تصویربرداری: فریبرز سیگارودی/ صدابردار: مهرداد دادگری/ طراح صحنه و لباس: سید حسین عالی نژاد / طراح گریم: علی عارفی نیك/ دستیار اول كارگردان و برنامه ریز: فرزاد رحمانی / مدیر تولید: ابوالفضل نصیر/ تدوین: حسن لفافیان، علی فراهانی/ موسیقی: ستار اوركی/ جلوه‌های ویژه: جواد شریفی‌راد/ صداگذاری و میكس: حسین قورچیان / دستیار دوم كارگردان: فرشاد رحمانی/ منشی صحنه: شیدا باسمه‌چی/ استوری‌برد: فرزانه قربانی/ مدیر تداركات: رامین صادق‌پور/ گروه صحنه و لباس: بهنام كلامی، مرتضی مقدم، سعید بالاخانی با تشكر از آذر كتابی.
بازیگران: محمدرضا فروتن، دكتر محمود عزیزی، رضاخداداد بیگی، فرشته سرابندی، حسن خمر، غلامرضا پودینه، علی انصاف‌جو، مجید افضلی، علی كیخا.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:50  توسط نقد 

ای معلم تو را سپاس

 استاد التفات اسلامی.استاد نصرالله منصوری.

ای معلم تو را سپاس : ای آغاز بی پایان ، ای وجود بی کران ، تو را سپاس .ای والا مقام ، ای فراتر از کلام، تورا سپاس. ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی

سلامت گفتم پیامم دادی ، پیامت چراغ راه زندگیم شد و مرا به سرزمین نور و آگاهی

 هدایت کردی ای آینیه تمام نمای عشق و محبت و ایثار.

. هرروزت مبارک باد . . .

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:45  توسط نقد  | 

مهناز افشار17

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:42  توسط نقد 

سخنان شیرین مهناز افشار بازیگر مطرح سینمای ایران 15

خانواده من به شدت با کار من در سینما مخالف بودند آنها آدمهای مذهبی روشنفکر هستند و من با اخلاقیات خاص و چار چوبهای اخلاقی خودم در چنین خانواده ای بزرگ شدم.

شاید فیلمبردار شود
شاید روزی فیلمبردار شوم چون کار‌های فنی را دوست دارم. اولین بار سر فیلم رییس برای زرین دست تراولینگ کردم. عاشق کار فنی ام به زرین دست گفتم می‌خواهم بیایم دستیار ۳شما شوم. اگر پشت صحنه فیلم پسر آدم ُدختر حوا (مهناز افشار ) را نگاه کنید برایتان جالب خواهد بود که کلی ابزار و وسائل را این ور وآن ور کردم. اصلا توی چند تا عکس ُریل روی دوش من است. اینها را از سینه موبیل می‌آوردم برای آقای زرین دس
نقش منفی
اتفاقا من نقش منفی را می‌پسندم و دوست دارم نقشهایی بازی کنم که وقتی شب به خونه می‌رسم از شدت سختی اون نقش گریه کنم. مثلا خیلی دوست داشتم نقش آنتونی کویین را در گوژپشت نتردام بازی کنم.
قسمت و تقدیر
همچنین باید بگویم من در سینما به قسمت و اتفاقی که برای آدمها می‌افتد اعتقاد دارم. من اعتقاد دارم مسیر من مشخص شده است.
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:21  توسط نقد  | 

معلم معلیمت مبارک

آموزگارم ، تو باغبانیمی پرورانی بذروجودم ، با مهربانی

با درسهایت دیو جهالت از من گریزد

اندرزهایت ، بهر وجودم ، شد پاسبانی

من غرقه بودم در بحر غفلت

دستم گرفتی  ای ناجی من،

من همچو قایق ، تو بادبانی

 بر خوان ِ دانش من میهمانم

 تو ای معلم ، خود میزبانی

کار تو باشد، ارشاد انسان

همکار ِ  خوب ِ  پیغمبرانی

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:18  توسط نقد  | 

مراسم تشییع زنده یاد نعمت حقیقی

مراسم تشییع زنده یاد نعمت حقیقی صبح دیروز یکشنبه با حضور هنرمندان و اهالی سینما در محل خانه سینمابا حضور مسعود کیمیایی .عباس کیارستمی . هدیه تهرانی. مریلا زارعی .بهمن فرمان ارا.جواد طوسی . فردوس کاویانی.جهانگیر الماسی.ستاره اسکندری.و مانی حقیقی فرزندش و هنرمندان برگزار شد....
 
 
 هدیه تهرانی

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 22:12  توسط نقد 

گزنه

گزنه

 برای درمان رماتیسم، درد کمر در ناحیة دمبالچه، درد لگن خاصره ( درد اعصاب کمر ) و نیز درمان بیماریهای مثانه، مجاری ادراری و کلیه بسیار مفید است

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:24  توسط نقد 

بیوگرافی پرستو گلستانی

هرآنچه که 
دوست دارید درمورد پرستو گلستانی بدانید!!

پرستو گلستانی در سال 1350 در تهران متولد شد. لیسانس بازیگری و کارگردانی را از دانشگاه آزاد اسلامی گرفت و دوره دو سال و نیم بازیگری را در مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما گذراند. بازی در تئاتر را از سال 1365 تجربه کرد و بازی در سینما را از سال 1369 با «مجنون» کاری از «رسول ملاقلی پور» شروع به کار کرد.
* خوشبختی یعنی دل خوش، اعصاب راحت و تن سلامت.
* اهل نوشتن هستم، ولی وبلاگ ندارم. برای دل خودم، توی دفترم می‌نویسم. فقط گاهی کسانی که بهم نزدیک هستند، می‌خوانند.
* اهلش نیستم که بخواهم برای خالی کردن دق و دلی کسی را بچزانم، ولی کاری می‌کنم که طرف بفهمد، مثل بی توجهی یا سکوت.
* تیپ سازی در کار بازیگری بستگی به جایگاه و بسترش دارد. اگر بستر مناسب و شرایط خوب داشته باشد، بد نیست.
* من هر روز تیپ می‌زنم.
* بزرگترین غافلگیری زندگی ام خیلی خصوصی است، نمی‌توانم بگویم.
* به شدت اهل فوتبال هستم طرفدار پرسپولیس بودم که ناامیدم کرد و از دستش غمگینم، تازگی ها از استیل آذین خوشم آمده. فوتبال خارجی رو هم دنبال می‌کنم و طرفدار صد در صد "مسی" هستم.
*هم اهل خواب و رویا هستم هم اهل بیداری، بیداری یک جورایی خوب است باید همیشه بیدار باشیم. خواب هم خیلی خوب است، بستگی به حال روحیم دارد.
*پانزده سالگی را با تئاتر شروع کردم، بعد به تلویزیون و سینما رفتم، در بیست سالگی مشهور شدم.
*خود شهرت از دردسرهای بزرگ شهرت است، نداشتن آرامش و زندگی شخصی و خصوصی. هنگام بیماری و خستگی با همه مشکلاتمان باید بخندیم و لبخند بزنیم.
*زیاد پیش آمده که نقشی را دیده ام و دلم خواسته که ایکاش من بازی می‌کردم.
* گاهی ضامن می‌شوم، هم ضامن بانکی و هم ضامن زبونی.
*درباره من زیاد شایعه سازی نمی‌شود، ولی می‌گویند من بداخلاقم ولی واقعا اینطوری نیستم.
*من پولدار نیستم کاشکی بودم، ماشینم پژو 206 است.
فلافل؛اگر خوب درست شود، خیلی خوشمزه است
ایرانسل؛دردسر
ازدواج موقت؛ای داد و بیداد
اخراجی ها؛حرفی ندارم.
گول زنک:بازیگری
صفا سیتی:بستگی داره کی بهش چطور نگاه کنه، الان با گذشته ها فرق می‌کنه.
قیصر امین پور:خیلی از شعرهای کودکی ام را به یادم می‌آره.
دوغ:با کباب خیلی خوشمزه است.
انرژی هسته ای:حق مسلم ماست.
سانسور:خیلی بده
به رنگ ارغوان:واقعاً دوستش داشتم
مزاحم تلفنی:یعنی آدم بیکار

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:15  توسط نقد 

هفته معلم مبارکباد

معلم باغبان

 باغ عشق است معلم قافله سالار عشق است

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:11  توسط نقد  | 

سنگ متولدین ماهها و خواص درمانی آنها؟!

سنگ متولدین
 ماهها و خواص درمانی آنها؟!

 
هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می‌کند و می‌تواند برای درمان بیماریها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد. به خاطر داشته باشید که برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد. شما سنگ ها را چقدر می‌شناسید و درباره آنها چه اطلاعاتی دارید؟
 
فروردین
الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می‌کند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می‌کند.الماس یکی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعت است که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصا روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی می‌گذارد. علاوه بر آن کارایی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش می‌دهد. فراموش نکنید متولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده می‌کنید افزودن الماس به گردن بند خود را از یاد نبرید.

 
اردیبهشت
سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار می‌رفته است. یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که روح و جسم را با هم متعادل می‌کند. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می‌گذارد و در مورد بیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می بخشد. زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز کنترل می‌کند. در زمان های گذشته برای درمان بچه های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می شدند مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این سنگ ادراکات شهودی را افزایش می‌دهد و در ایجاد نبوغ تاثیر دارد. یوگی ها و کسانی که مدیتیشن می‌کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر به تمرکز می‌‌رسند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:4  توسط نقد  | 

بیوگرافی «جاش هالووی» بازیگر نقش «ساویر» سریال لاست

بیوگرافی «جاش هالووی» بازیگر نقش «ساویر» سریال لاست (+عکس)

در همان ماه دوباره در نظرسنجی خوانندگان بریتانیایی نشریه OK عنوان «هفدهمین مرد جذاب سراسر جهان» را کسب کرد. دوباره در همان در نظرسنجی جذاب ترین هنرپیشه‌ها‌ی سال...
 
 جاشوا لی‌ ها‌لووی بازیگر و مدل در 20 جولای 1969 به دنیا آمد. او اکنون 41  سال دارد.‌ ها‌لووی به خاطر بازی در سریال آمریکایی لاست در نقش «جمیز "ساویر" فورد» معروف شد.
قد: 187cm
همسر: یسیکا کومبالا - ازدواج: 1 اکتبر 2004- 1 فرزند

دوران کودکی

هالووی در «کالیفرنیا» در منطقه ای که «دره سیلیکون» نامیده می‌شود به دنیا آمد. خانواده اش وقتی او دو ساله بود به منطقه ای معروف به بلو ریج مانتین واقع در ایالت جرجیا نقل مکان کردند. او دومین پسر از چهار پسر خانواده است. او علاوه بر خانواده اقوام خیلی زیادی نیز دارد که یکی از آنها دکتر «دیل‌ها‌لووی» واعظ باتیست است. او همچنین نوه «لولا ‌ها‌لووی» نویسنده است که در قرن بیستم کتابی درمورد خانواده‌ ها‌لووی نوشت.‌ ها‌لووی در شهر کوچکی از ایالت جرجیا بزرگ شده و همانجا به مدرسه رفت. او در سن خیلی پایین به بازیگری علاقه مند شد. او یک سال هم در دانشگاه جرجیا درس خواند، اما بعد برای دنبال کردن حرفه مدلینگ آنجا را ترک کرد.
 
جاش هالووی و همسرش
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:2  توسط نقد 

عکس زیبا بروفه3

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:56  توسط نقد 

عکس های از الناز شاکردوست 11

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:54  توسط نقد 

جیم کری از معشوقه اش جدا شد

جیم کری ، کمدین معروف در سال ۱۹۶۲ به دنیا آمد و اصلیتی کانادایی – آمریکایی دارد.
او از ازدواج اولش یک دختر دارد که چند ماه پیش دخترش صاحب یک فرزند شد و جیم کری یک پدر بزرگ شد!

او به مدت ۵سال با جنی مک کارتی در ارتباط بوده که شایعه نامزد بودن آنها نیز اعلام شده بود – جنی نیز مانند نامزدش جیم یک بازیگر بوده و کارهای دیگری مانند نویسندگی نیز انجام می دهد و در گذشته یه عنوان یک مدل نیز فعالیت کرده است.

این دو پس از ۵سال تصمیم به جدایی گرفته اند و چند روز پیش از یکدیگر جدا شدند – آنها هردو پیغامی را منتشر کرده و اعلام کردند که: ما واقعا خیلی خوشحال بودیم و از اینکه زندگی و وقت مان را بایکدیگر تقسیم کرده بودیم لذت می بردیم اما اکنون تصمیم گرفتیم که از یکدیگر جدا شویم !!!

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:3  توسط نقد 

بیوگرافی آنجلینا جولی ویت

نام : آنجلینا جولی ویت . لقب: آنجی ، زن گربه ای . قد: ۱۷۳ سانتیمتر. او در تاریخ ۴ ژانویه ۱۹۷۵ و در ساعت ۹:۰۹ در لس آنجلس متولد و در همانجا بزرگ شد. نام پدرش “جان ویت” ( برنده جایزه آکادمی ) و نام مادرش “مارچلین برتلند” است.

همچنین او خواهرزاده “چیپ تایلور ” می باشد. در ضمن “جولی” در زبان فرانسه به معنای “زیبا” است. او در سن ۱۴ سالگی به کار مدلینگ روی آورد و در ۱۶ سالگی از دبیرستان “بورلی هیل” فارغ التحصیل شد.

“آنجلینا” بعدها در انستیتو تئاتر “لی استرابرگ” آموزش دید. آنجا جایی بود که او در تولیدات کارآموزی متعددی ایفای نقش کرد. او بعدها به عنوان مدل حرفه ای در لندن ، نیویورک و لس آنجلس کار کرد و در ویدئوکلیپهای هنرمندانی همچون : “میت لف” ، “لنی کراویتز” ، آنتنلو وندیتی” و گروه “لمون هدتز” ایفای نقش نمود. در ضمن او در دانشگاه نیویورک در رشته سینما تحصیل کرده است. وی در پنج فیلم دانشجویی برای مدرسه سینمایی USC که تمام آنها را برادرش نوشته بود کارکرد.

“آنجلینا” در تاریخ سوم فوریه ۱۹۹۵ با “جانی لی میلر” ازدواج کرد و در سال ۱۹۹۹ از او جدا شد. او در مراسم ازدواجش با “جانی لی میر” به جای لباس عروس (!) یک شلوار چرم سیاه رنگ و تی شرت سفید رنگ به تن داشت که بر روی آن نام همسرش را با خون خودش نوشته بود!

“آنجلینا” یک کلکسیونر چاقو نیز هست و می گوید که به علم غسال خانه بسیار علاقمند است! از آرزوهای دوران کودکی او نویسندگی مراسم آئین کفن و دفن می باشد! او یک اصطلاح لاتین دارد که آن را نیز بر روی بدنش خلکوبی کرده . معنی آن جمله این است : “آنکه مرا می پروراند و به اوج می رساند ، همان مرا تخریب می کند!”

رابطه او و برادرش بسیار صمیمی و نزدیک است و به طور جدی تحت حمایت برادرش “جیمزهاون” می باشد. برادرش اغلب او را در نمایشهایش همراهی می کند و “آنجلینا” نیز از نام او در نمایشهایش استفاده می کند. مانند : “جیمی کجاست؟ ” در پرده “دختر گسیخته” ( ۱۹۹۹ ).

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 12:0  توسط نقد 

خوشبختی و عوامل سعادت و بهروزی

دیدگاه های متفاوت و گاه متضاد درباره زندگی، خوشبختی و عوامل سعادت و بهروزی، به گونه ای است كه پاره ای از آنها تعجب آفرین، برخی حیرت انگیز خواهد بود. از این رو انبوه بی شماری از انسان های حقیقت جو كه به دنبال واقعیت ناب مفاهیم و معارف هستند، سرگردان و حیران گشته و گاه سرخورده و اندوهگین می شوند.

به طور مثال؛ "شكسپیر"، تمام جهان را صحنه نمایش و تمامی مردان و زنان را تنها بازیگران پرده های مختلف كه نقش خوشبختی یا بدبختی را ایفا می كنند، می داند. او هستی را دارای ورودی و خروجی های خاص خود می داند و انسان ها را صاحبان نقش های فراوان می بیند.

"ویكتور هوگو" معتقد است: "خوشبخت كسی است كه به یكی از این دو چیز دسترسی دارد: 1- كتاب خوب 2- دوستانی كه اهل كتاب باشند."

اما "والتر اسكات" شهرت را بنیان خوشبختی دانسته و می گوید: "یك ساعت زندگی با افتخار و با شكوه به یك قرن گمنام زیستن می ارزد."

اراده قوی، پلكان پیروزی و خوشبختی در سخن "گوته" است. او بر این باور است كه "شرط پیروزی و سعادت یك اراده قوی است، شرایط دیگر اهمیت چندانی ندارد."

با تأمل در برخی جوامع در می یابیم كه هنوز بسیاری از افراد گاهی به آنجا می رسند كه با فال بد، سوء ظن و یا تلقین سیه روزی و بدبختی، كانون پر مهر و محبت زندگی و همسر دلسوز و كوشای خود را از دست داده و با یأس، نومیدی و اندوه  همسر دلسوز و كوشای خود را از دست داده و با یأس، نومیدی و اندوه كشنده، روزهای پر نشاط و زیبای خود را تلخ و اندوهبارمی كنند و در پایان با نگاهی واژگون به آفرینش و هستی و گمانی بد نسبت به آفریدگار جهان، زندگی خود را خاتمه می دهند!

در كنار این نظرات، دیدگاه های دیگری نیز وجود دارد كه: "خوشبختی و بدبختی" تمامی انسان ها را به دست آنان ندانسته، بلكه امری جبری و سرنوشتی قطعی می داند؛ آینده ای روشن و یا شوم كه از پیش از تولد رقم خورده، "پیشانی نوشت" افراد شده،در "كنار گهواره" آنان گذاشته شده و "قسمت" حتمی آنان خواهد بود و بدین گونه از اعماق قلب خود معتقدند سرنوشت هر كس كه خوشبختی، رفاه و شادمانی است، هیچ كس توان تغییر آن را ندارد و آینده افرادی كه بدبختی، فقر، درد و ماتم است، هر گونه تلاش، تدبیر و تدبر، نقشی در دگرگونی آن نخواهد داشت زیرا قسمت است و قسمت، دست دیگری است نه ما!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:42  توسط نقد  | 

عکس های از جنیفرلوپز در پاریس 4

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:32  توسط نقد 

نقاشی ... لاله اسکندری

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 0:33  توسط نقد 

عکس های از لاله اسکندری 4

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 0:29  توسط نقد  | 

روز معلم بر معلمان و استادان علم و معرفت مبارکباد

 

در سپیده دم ازل ان زمان که سازندگی کائنات اغاز می گردید و کتاب تکوین گشوده میشد نخستین کلمه ایی که با قلم تقدیر بر دیباچه قاموس هستی نقش بست وازه ی زیبای استاد بود و سر فصل این کتاب کهن به تعلیم و تربیت اختصاص یافت -همیشه و در همه چیز استاد من هستید- روزتان مبارک

اي معلم اي نگيني سبز بر انگشتر دستان ما اي كه گفتارت چراغي هست بر تاريكي افكارما روزت مبارك

 

ای که الفبای زندگی را از سرچشمه نگاهت آموحتم ... معلم عزیز روزت مبارک ..

چگونه می توانم تمام لحظه هایی که چون سرو در مقابلم ایستادی و با شور عشقت مرا سیراب کردی جبران کنم جز اینکه بهترین درود ها و دعاهای خیرم را بدرقه راهت کنم

معلم عزیز ای اسوه صیر تو را به اندازی اعداد بی نهایت دوست دارم و تکه ای از قلبم هر روز از صبح تا شب در اختیارت است و با رسیدن روز معلم نمی دانم چگونه احساسم را بیان کنم که بدانی چقدر دوست دارم

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 0:20  توسط نقد  | 

«فرزاد فرزین» خواننده پاپ در فیلم سینمایی «كنسرت روی آب»

فرزاد فرزین جلوی دوربین «كنسرت روی آب» می‌رود

 
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلمبرداری فیلم سینمایی «كنسرت روی آب» جدیدترین ساخته «جهانگیر جهانگیری» چهارشنبه این هفته آغاز می‌شود.
بر اساس این گزارش، در این فیلم حمید لولایی، فرزاد فرزین، علیرضا اوسیوند، فلور نظری، اكرم محمدی، احمد پورمخبر، زهره فكورصبور، پوراندخت میهمن، حلیمه سعیدی، نعیمه نظام‌دوست، ماندانا حیدری و حامد ملك به ایفای نقش می‌پردازند.
فردا و پس‌قردا هم ممكن است بازیگری به جمع این بازیگران اضافه شود.
به گزارش فارس، 90 درصد از فیلمبرداری كار در تهران، 5 درصد در بندرعباس و 5 درصد نیز در بندرانزلی و یا در اسكله نوشهر فیلمبرداری خواهد شد.
«كنسرت روی آب» داستان شخصی علاقه‌مند به هنر است كه استعداد خوانندگی در موسیقی سنتی دارد و آرزو دارد روزی روی یك عرشه كشتی در خلیج فارس، درباره خلیج فارس ترانه‌ای را بخواند. داستان فیلم در مورد برآورده شدن این آرزو است كه منجر به مرگ این جوان می‌شود و وقایعی كه اتفاق می‌افتد، داستان فیلم را تشكیل می‌دهد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 23:49  توسط نقد 

عکس از بازیگر آینده سینمای ایران

بازیگر سینمای ایران در آینده

اوبانگاهش تو سرمای

 برفی بهاری

همچو استادش وبازیگر توانا جمشید هاشم پور

با نگاهی جذاب بسوی دوربین........................................... در قلعه درسی ....کلیبر

با شخصیت  متفاوت وبازی ایده ال..............................

+ نوشته شده در  جمعه دهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 15:34  توسط نقد  | 

هنرمندان و بازیگران سینمای ایران


لیلا اوتادی

آناهیتانعمتی

الهام حمیدی

افسانه پاكرو

لیندا کیانی

گلشیفته فراهانی

لاله اسکندری

سحر قریشی

مریم سلطانی

پانته آ بهرام

مرجان محتشم


نیوشا ضیغمی


بهاره افشاری

شبنم قلی خانی

نیکی کریمی

بهنوش طباطبایی

ترانه علیدوستی

سارا خوئینی ها

رویا نونهالی

الناز شاکردوست

هنگامه قاضیانی

لیلا خاتمی

شاعر زباله‌ها

 

هدیه تهرانی...

خزر معصومی ...

هانیه توسلی

باران کوثری


مهناز افشار (تسویه حساب)

ماهایا پطروسیان

بدون شرح!


نشست خبری فیلم بیداری رویاها
بیتا باران
هنگامه قاضیانی
 
گلشیفته فراهانی
 عکس های هدیه تهرانی دوباره به نمایش در می‌آیند

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:46  توسط نقد  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر